Nowy przyjaciel pod choinkę, czyli najlepsze prezenty książkowe dla dzieci. Gościnnie Nie Tylko Różowo.

Goethe kiedyś powiedział “Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela.” Książkowy prezent, to bardzo piękny gest- dajemy nie tylko przedmiot, ale właśnie towarzysza na długie godziny i lata, przenosimy go w zupełnie inny świat. Szczególnie dzieciom warto takiego przyjaciela podarować. Ale jakie lektury wybrać?

 

gosc1

Dla najmłodszych
Jeśli uważacie, że niemowlakom takich prezentów nie trzeba, to jesteście w wielkim błędzie. Uważam, że od narodzin warto oswajać dzieci z książkami. Nie mówimy tu o opasłych tomach, ale małych kartonowych książeczkach. Możemy zacząć od tych czarno-białych, które przyciągną wzrok malucha kontrastowymi kolorami, np. takie książeczki serii Disney Baby wydawnictwa Ameet, gdzie znajdują się także krótkie, dwuwersowe, rytmiczne wierszyki. Maluszki żywo reagują nie tylko na kontrasty, ale i na inne bobasy, świetną propozycją dla najmłodszych będą także kartonowe książeczki wydawnictwa Aksjomat z serii Książeczka maluszka, w których na jednej stronie znajdują się tematyczne wierszyki, z drugiej zaś spogląda uśmiechnięte dziecko.
Natomiast w klimat świąt wprowadzą maluszka książeczki Urszuli Kozłowskiej (wydawnictwo Wilga).

 

gosc3

Klasyka w pięknym wydaniu
Klasyczne opowieści, bajki braci Grimm, Andersena czy Perraulta są zawsze świetnym pomysłem. Na naszej półce goszczą znane wszystkim, ale pięknie wydane opowieści od Wydawnictwa Olesiejuk- z ilustracjami Francescy Rossi– cudowne grafiki, które pobudzają wyobraźnię. Jeżeli jednak wolicie tradycyjne bajkowe obrazki i rymowaną formę, to doskonałym prezentem będzie Wielki Skarbiec Bajek od Siedmiorogu.

 

gosc4

Bajki naszego dzieciństwa
Święta są doskonałym czasem, by podzielić się z dziećmi naszymi przyjaciółmi z dzieciństwa, czyli opowieściami, które właśnie nam towarzyszyły od najmłodszych lat. Któż nie pamięta książeczek z serii Poczytaj mi, mamo, teraz zebranych w kilku tomach przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia? Historie, które czytały nam mamy,przekażemy teraz naszym dzieciom.
Nasza Księgarnia na Święta proponuje także najnowsze wydawnictwo z bohaterem dawnych wieczorynek- Misiem Uszatkiem. I chociaż dziś go już w telewizji nie zobaczymy, możemy o nim poczytać dzieciom, a później grzecznie położyć je do łóżka- ta książka idealnie nadaje się na prezent.

gosc6


Edukacyjne
Lubimy, gdy książki uczą, ale wierzcie mi- słowniki czy encyklopedie nie są mile widzianym przez dzieci prezentem. Co innego, jeżeli wiedza przekazana jest w innej- ciekawej czy zabawnej formie. Warte uwagi są książki wydawnictwa Babaryba- Pupu, ogonki i kuperki oraz Gęby, dzioby i nochale- Mikołaja Golachowskiego lub też Super Zwierzaki.
Nic też tak nie działa na dzieciaki jak rówieśnicy czy bohaterowie z telewizji, a połączenie tych dwóch czynników znajdziemy w postaci Neli- Małej Reporterki, której książki z pewnością zaciekawią małych poszukiwaczy przygód.

gosc5

Dla młodzieży
Podobno młodzież książek nie czyta, ale nie wierzmy tym plotkom, wszak każdy zna fenomen Harrego Pottera sprzed kilkunastu lat. Dziś dużych i małych porywają przygody Zwiadowców (wydawnictwo Jaguar), czyli Willa, Halta i ich przyjaciół, to opowieści, które z pewnością pobudzą miłość do książek nawet w najbardziej opornych młodych czytelnikach.
A dla dziewcząt? Ulubione bohaterki serialu, czyli kłamczuchy z Pretty Little Liars, bo przecież każdy lubi sekrety. Młodzież się książki pod choinką nie spodziewa, więc może warto ich zaskoczyć?

gosc7

Książka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent- zajrzyj więc do księgarni i podaruj pod choinkę swojemu dziecku nowego przyjaciela.

gosc2

 

Kochani, serdecznie zapraszam Was do Izy z Nie tylko Różow. Znajdziecie tam nie tylko świetne artykuły o książkach, jak choćby ten –> klik ale też artykułu o modzie, dzieciach i wszystkim co zdarza się, ze życie nam niesie. Iza piszę na blogu “blog o tematyce rodzicielskiej i modowej. Pokazujemy, że świat matki nie jest różowy, a baaardzo kolorowy. Czasem trąci depresyjną szarością dnia codziennego, czasem wybuchnie czerwienią złości, innym razem eksploduje pozytywną zielenią szczęścia. Moda dla dziewczynki to także nie tylko róże i wstążeczki. Matka i córka, a teraz także syn- na pewno Nie tylko różowo!’ 

Nie tylko różowo gości też na Instagramie, oraz Facebooku ♥ ♥

logo-1

 

Wasza,

karo.