Happyend? Czyli nowa seria podcastów. Odcinek 1 – NPR – seks, antykoncepcja i wstawanie w nocy.

Cześć!

Witajcie po przerwie. Moja książka 8 marca miała promocję zapraszam Was tutaj -> 11 kobiet. O czym inni nie chcą rozmawiać. Dodatkowo czekamy na narodziny naszego trzeciego dziecka i trochę to wszystko sprawiło, że na chwilę musiałam odpuścić. Niemniej jednak, wracam i zapraszam na nową serię podcastów.

Happyend? Czy aby na pewno wszystko musi się dobrze kończyć? Czy zawsze łatwe rozwiązania są dobre? I tak w ogóle które to są łatwe, a które trudne wyjścia z sytuacji? Czy jeśli nasze życie ma zgoła inne zakończenie niż te widziane w amerykańskich “love story”, to znaczy że jest gorsze? A może lepsze? I czy nie jest tak, że trudne sytuację sprawiają, że jako ludzie bardziej się rozwijamy? I rzecz jasna – jak się wspierać w trudnych i nie łatwych dla nas zakończeniach/wynorach/sytuacjach.

Na pierwszy ogień idzie NPR, czyli Naturalne Planowanie Rodziny. I wbrew pozorom nie jest to temat tylko dla katoliczek, ponieważ coraz większa liczba kobiet wybiera tę metodę planowania. Dlaczego? Ekonomiczna, naturalna, wspierająca to co w kobiecie wrodzone, cóż po raz kolejny – naturalne, czyli jej cykl. Wady? No tutaj zaczyna się dyskusja, która również nie ma prostych odpowiedzi. I my ich nie dajemy. Ale tylko podejmuje dyskusję na kilka zagadnień – kierunki, opinię, rady.

Moim gościem jest Ania Koźlik, mgr teologii, doradca rodzinny, nauczyciel rozpoznawania płodności wg metody prof. Roetzera. Żona, mama, kobieta wielu pasji i talentów ?

Zapraszam! Parzę kawę i zapraszam.