Lista najlepszych prezentów dla kobiety w ciąży, napisana przez kobietę w ciąży.

Długo zastanawiałam się nad tym postem. Powstało mnóstwo wpisów na ten temat, ale myślę że skoro znajduję się w stanie błogosławionym i właśnie zaczęliśmy kolejny miesiąc (7) to śmiało mogę napisać taki poradnik. Obiecuję, że będzie konkretnie, pomysłowo i kolorowo. Zatem zaczynajmy! I moi kochani – nie będzie tutaj prezentów dla dzieci, to jest poradnik po to stworzony, żeby pomóc w wyborze prezentu dla ciężarnych 🙂

 

prezent

 

♥ Poduszka ciążowa: 

Może się wydawać, że to kompletnie niepotrzebny gadżet. Ja też tak myślałam przez dłuższy czas, dopóki nie dopadła mnie bezsenność, ból kręgosłupa czy nóg. Nagle okazało się, że poduszka ciążowa jest zbawienna. Pozwala mi się wyspać. Dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi daje mi odpocząć i mogę pospać. Świetnie się sprawdza i daje odpocząć już coraz bardziej zmęczonemu ciałku. Cóż, można sobie poradzić bez poduszki i wkładać sobie np między nogi poduszkę, czy kolejną kołdrę zwijać w rulon, ale wtedy jest nie dość że gorąco, to miejsca w łóżku robi się coraz mniej. Dodatkowo takie poduszki są tak zaprojektowane, że nie odwiną się w nocy jak np. kołdra. Po prostu nie będą nam przeszkadzać. Uważam, że każdej kobiecie należy się odrobina luksusu. A taka poduszka taką rolę spełnia. Poza tym – wyśpijmy się póki jeszcze możemy 😀  PS poduszka ma też cudne zastosowania po porodzie 🙂

 

Poduszka tutaj ją znajdziesz                                                                                                                                  Poduszka dla kobiet w ciąży tutaj sklepik 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(źródła zdjęć:  e-poduszki,  omedika )

♥ Masaż dla kobiet w ciąży : 

Czy trzeba jakoś specjalnie zachwalać taki prezent? Obolałe ciało, obrzęknięte i zmęczone, nie marzy o niczym innym jak dobrym i specjalistycznym masażu. Wykonany przez profesjonalistę działa cuda. Odpręża, napełnia energią i sprawia że opuszcza nas niepotrzebne napięcie. Nie ma chyba nic milszego i przyjemniejszego niż takie działanie. W wielu miejscach można kupić bony na takie zabiegi. Zwłaszcza teraz w tym okresie powstaje dużo promocji. Myślę, że taki prezent sprawi ciężarnej niesamowicie dużo radości. Pokaże że dbamy o nią, kochamy i chcemy żeby poświęcała czas też sobie i swojemu ciału. Taki prezent zwłaszcza od męża/partnera, pokaże że mężczyzna kocha jej ciało i dba o nie. Co dla kobiety, której ciało zmienia się z dnia na dzień jest niesamowicie ważne. Dodatkowo odgoni też nieprzyjemne myśli i da odpoczynek. Takie zabiegi możecie znaleźć między innymi w szkołach rodzenia. Ja polecam Niezależna szkoła rodzenia “Koala” 

ciąża

♥ Zestawy do manicure hybrydowego:

Kobiety w ciąży, czasem czują się tak, że nie chcą wychodzić z domu. Niestety często też różne dolegliwości im w tym przeszkadzają. Myślę, że świetnym pomysłem będzie podarowanie ciężarnej takiego zestawu startowego do paznokci. Hybrydy to dzisiejszy hit, świetnie się trzymają, nie szkodzą, a do porodu można mieć taki manicure. Zapraszam was do poczytania więcej na ten temat na blogu Mama Ginekolog. Mi wierzyć nie musicie, ale tutaj wypowiada się Pani Doktor 😉

neonailsemilac

 

Na tej stronie znajdziecie zestaw Semilac, a na tej Neonail – oba są świetne, wybór zostawiam wam 🙂

(źródła zdjęć: strona semilac i neonail)

♥ Książki:

Chyba nikogo nie zdziwi ta pozycja na moim blogu. Niemniej jednak wybór książek dla ciężarnych nie jest taki łatwy. Radzę unikać horrorów, kryminałów, czy jakiś ciężkich, smutnych reportaży. Nawet jak kobieta mówi, że nie ma dla niej różnicy, uwierzcie że w ciąży wszystko przeżywa się 10, a nawet 15 razy bardziej. I może teraz nie, ale im bliżej porodu wszystko się przypomina. Nawet jeśli to tylko historie wymyślone. Jeśli chodzi o książki na temat ciąży polecam tylko te rekomendowane przez lekarzy/położne. Naprawdę rzetelnie sprawdźcie recenzję. Niestety dużo jest na rynku książek, które mogą niepotrzebnie zmartwić ciężarną.

ciąża             ciążaciąża

(źródła zdjęć: LUBIMY CZYTAĆ)

Warto też zaznaczyć, że nie trzeba koniecznie postawić na książki związane z porodem, ciążą, czy dzieckiem. Są kobiety które będą chciały same wybierać swoją literaturę na ten czas. Zatem warto zainwestować w książki, które pomogą wyluzować się naszym ciężarnym, pozwolą odpocząć i zająć się czymś przyjemnym 🙂 Polecam trzy nowe tytuły na rynku i zapewniam, że są cudne. Odpowiednie na ten czas i myślę, że się sprawdzą. I tak jak wspomniałam wyżej : nie warto kupować książek, które wywołają w naszej ciężaróweczce mocne przeżycia, zupełnie nie potrzebne w tym czasie.

prezent          prezent           prezent

(źródła zdjęć: LUBIMY CZYTAĆ)

Kreatywnie zaplanowany czas, przez męża lub przyjaciółkę:

Czas oczekiwania na dziecko, wygląda u każdej kobiety inaczej. Dla jednej będzie to czas, kiedy nie będzie odczuwała większości obaj towarzyszących ciąży. Spokojnie będzie pracować do 7 a nawet 8 miesiąca i będzie bardzo aktywna. Nie straszne będą jej wycieczki, wypady ze znajomymi do knajpy, czy spędzanie aktywnego weekendu z mężem. Ale, ALE, są też takie kobiety do których należę np. ja:) ), które będą spędzać czas w ciąży przede wszystkim na L4. Dopadną ich wszystkie objawy ciąży, będą czuły się źle. I niestety zostaną odesłane do domu. I tak będzie im mijać ciąża: dwa dni będzie super, kolejne trzy koszmarne, a potem znów dobrze. I zarówno będzie jak z jedzeniem, ze zdrowiem i samopoczuciem psychicznym. Warto wtedy zadbać o taką kobietę. Nie jest prawdą, że ciężarówki czerpią radość z zamknięcia w domu, czy z tego, że wszyscy muszą im pomagać. Chcemy być samodzielne, owszem, lubimy pomoc, ale np. ja przed ciążą byłam osobą której wszędzie było pełno, która zawsze wszędzie bywała i też była aktywna fizycznie. Teraz musiałam dać na wstrzymanie. I to bardzo. Dlatego tak niesamowicie cieszą mnie wiadomości, czy telefony od bliskich z zapytaniem “kiedy się widzimy”, “może wpadnę w odwiedziny”. A już najbardziej cieszy mnie, kiedy mąż zaplanuje nam dzień np. zabierze mnie na basen, pójdziemy zjeść coś dobrego, albo zorganizujemy sobie jakąś małą wycieczkę. Albo po prostu włączymy sobie dobry film, mąż zrobi coś do jedzenia 🙂 Dlatego uważam, że czas jest bardzo, ale to bardzo dobrym prezentem. A towarzyszyć temu może:

Wyprawa na basen. Bardzo dobrze pływanie działa na kobiety w ciąży. Pomaga odciążyć kręgosłup, świetnie wpływa na kondycję. Ale co ja się będę wymądrzać. Tutaj macie opinię fachowca.

Kolacja w luźnej i wesołej atmosferze. I tutaj polecam miejsce gdzie jest miło, klimatycznie, ale jednocześnie wesoło. Po całych dniach spędzanych samej w domu, fajnie i zdrowo wyjść do ludzi. Jeśli chodzi o Kraków to niesamowicie polecam TO miejsce – wspaniałe!

Mała wyprawa. Tutaj mamy pełną gamę pomysłów. Polska jest tak wspaniałym krajem, że można śmiało wybierać. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, ile ciężarna jest w stanie wytrzymać w podróży-to BARDZO ważne! Na mojej liście znajduje się: Wrocław, Warszawa, Łódź i przede wszystkim Gdańsk. Możemy też wybrać tereny, które będą świetne do odpoczynku od miasta i będziemy mogli pospacerować w spokoju : Krynica Zdrój, tereny bieszczadzkie, Wysowa Zdrój. Uwaga: końcówka Zdrój to dobra podpowiedź 😀

Domowe kino. Chyba nie muszę mówić jakie to przyjemne. Kiedy bliska osoba zaplanuje Ci wieczór w domu. Stworzy domowe kino, przygotuje pyszne jedzonko (lub je zamówi ;)). Stworzy klimat kinowy i w miłej, intymnej atmosferze spędzicie czas.

Pamięć, pamięć, pamięć! Dzwońcie, piszcie, pamiętajcie. Kobieta w ciąży to dalej kobieta ze swoimi zainteresowaniami, pasjami, lękami i życiem. Oczywiście, wszystko się zmienia, wszystko będzie wyglądało inaczej, ale ona dalej chce rozmawiać i być z bliskimi. Nie chce być wykluczona, ani pominięta. Pamiętajcie proszę o tym i zadbajcie o wasze bliskie kobiety, które spodziewają się dziecka 🙂 To będzie dla nich naprawdę wspaniały prezent, kiedy będą wiedziały, że nie zostały zapomniane.

 

I co myślicie?

 

karo.