Najcenniejszy dar, Zegarek z różowego słońca, List. Trylogia

Mamy wakacje, a ja zachęcam was do przeczytania “Christmas Box Trilogy”. Na nasze szczęście w niczym to nie przeszkadza. Ponieważ historię opisanie w tych książkach są ponadczasowe, a prawdy zawarte w nich, są piękne i uniwersalne. I mogą być odczytywane i przypominane niezależnie do roku. Trylogia opisuję historię Richarda, który wraz z żoną i córką przeprowadzają się do starej rezydencji, w której opiekować się będą sędziwą staruszką imieniem Mary. Historia jej życia i miłości do jej męża, będzie przewijać się w każdej części. Najmniej w “Najcenniejszy dar”, ale to dlatego że tam historia skupia się bardziej na Richardzie i jego zmaganiom z życiowymi problemami. Mamy tutaj przypomnienie najważniejszej prawdy w życiu: miłość i rodzina są największymi siłami na tym świecie. I bez tego nic nie mamy. To nasi najbliżsi dają nam siłę do działania. Niestety bohater o tym zapomina. Na jego szczęście pojawia się Mary i jej historia.

256718-352x500

Dwie pozostałe części to opis życia Mary. Jak poznała swojego ukochanego, z jaką tragedią musieli się zmierzyć, oraz o umiejętności przebaczenia i życia “od nowa”. Książki przypominają nam też, że każdy z nas ma ograniczony czas i od nas zależy jak go wykorzystamy. Mamy tutaj przykłady pięknej i silnej przyjaźni, która trwa mimo różnic rasowych. Bo oprócz tematów, takich jak miłość, przyjaźń, śmierć, mierzymy się w tej książce również z problemem nietolerancji na tle rasowym. “Zegarek z różowego złota” i “List”, to historię które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych w początku XX wieku, czyli czasie okrutnych prześladowań, kiedy “czarnoskórzy” nie mogli normalnie pracować, ani żyć ponieważ byli prześladowani przez “białych”. Jest to ogromna niesprawiedliwość, a książka przybliża nam ten problem.

zegarek-z-rozowego-zlota-b-iext35268441  listy

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecam. Trzy książki na trzy wieczory. Proste, ale pełne uroku historię. Budzą w nas nadzieję. I mimo braku bardzo skomplikowanej fabuły, potrafią zaskoczyć. Są po prostu piękne. I przypominają nam o tym co w życiu najważniejsze.
Warto.