Filozoficzno-życiowa książka dla dzieci.

Zawsze kiedy myślę o ksiąźkach, pojawia się we mnie nadzieja, że są one okazją do rozmów między rodzicem a dzieckiem. Myślę, że ksiąźki które prowokują do myślenia i dyskusji są podwójnie piękne i wartosciowe.

Myślę, że dlatego tak bardzo ucieszyło mnie, kiedy w moje ręce wpadła książka “Nie każdy umiał spadać”….. Jest to piękna i mądra książka, która podsunie Wam nie jeden temat do rozmowy z dziećmi.

W świecie wiewiórki wszystko jest możliwe: w jednej chwili wszystkie zwierzęta leca do góry w niebo, słon roztapia sie w rzece, zwierzęta przywołują szczęście, a Osa kradnie słonce. I wydawać się może że są to opowieści o niczym, ot przyjemne historie dla dzieci. Ale tutaj możecie się bardzo pomylić. Bo tal naprawdę są to opowiesci o przemijaniu, szcześciu, smutku, poszukiwaniu siebie i byciu sobą. Są to historie mowiace o tajemnicy, wspomnieniach, rozmyślaniu i spełnianiu marzeń.

Ta książka nie sprawi “magicznie” że zaczniecie rozmawiać z dziećmi, jeśli do tej pory tego nie robiliście. ALE może ułatwić wam zadanie i pomóc znaleźć tematy do rozmów na długie godziny Nic tak bowiem nie zbliża ludzi do siebie jak dobra, piękna i otwarta na drugiego człowieka rozmowa ??