Prasówka wrześniowa, czyli co zrobić kiedy on mówi że boli go głowa..

Nie samą książką człowiek żyję, dlatego zapraszam was do nowego cyklu na moim blogu pt. PRASÓWKA. Mamy w Polsce bardzo ciekawy rynek prasowy, a często jest niestety nie doceniany. Postanowiłam zatem dwa razy w miesiącu zachęcić was do małego wypadu po gazetki. Nie zawsze będą to aktualne wydania. Mam w domu trochę starszych numerów paru wydawnictw, które uważam że warto przeczytać.

A photo by Thong Vo. unsplash.com/photos/ZLmSzOPoUno

EDIT: Znam jedno magiczne miejsce w Krakowie gdzie można kupić tańsze gazety (z poprzedniego miesiąca) i dużo dużo różnych tytułów nie zawsze wszędzie dostępnych 😉

Wysokie Obcasy nr.9 wrzesień 2016 wydawnictwo AGORA

prasowka 3

Wybaczcie jakoś zdjęcia. Obecnie jestem bez aparatu i bez dobrego telefonu 🙁  W tym miesiącu “Wysokie obcasy” urzekły mnie bardziej niż zwykle. Przede wszystkim są dwa fantastyczne i bardzo ciekawe artykuły o dwóch niesamowitych kobietach: Meryl Streep i historia jej nie zwykłej osoby, fantastycznego talentu i walki z hollywoodzkim kanonem piękna (Streep nie dała sobie zoperować przegrody nosowej, nie mówiąc o braku zgody na wszelkiego rodzaju operacje plastyczne).  Przez całe życie idzie pod prąd i dzięki temu kochają ją wszyscy. Od kilkunastu lat ma niezłego nosa (dosłownie i w przenośni ;))  do wybierania ról, a sukcesy filmów z jej udziałem zadziwiają wszystkich. Przykład? Chociażby sukcesy filmów “Diabeł ubiera się u Pary”, czy “Mamma Mia!”. Kolejny bardzo interesujący artykuł jest o pierwszej szefowej kobiecie koncernu PepsiCo. Pani Indra Nooyi, mimo ciężkich początków nigdy nie dawała za wygraną. Ma odwagę zmienić  firmę i stosować swoje zasady. Jak kobieta i imigrantka musiała mocno walczyć o swoją pozycję. Dzisiaj jest na 2 miejscu na liście magazynu “Forbs”(najpotężniejsza kobieta na świecie). Mimo tego że jest bardzo ostra i … nie zawsze miła.  Reportaż “I pled płacze, i ja i wierzby”, to bardzo poruszający tekst. Opowiada historię dwóch sióstr, które będąc już w podeszłym wieku postanowiły odnaleźć ojca, który zaginął podczas II wojny światowej. Artykuł o A. A. Milanie, autorze kochanego przez wszystkich “Kubusia Puchatka”, pokazuję prawdziwe życie i problemy autora. Niestety, nie wszystko w jego życiu miało “happy ending”. W gazecie mamy też tekst “Bez narzekania, szemrania i dąsów” o szkole założonej przez nieprzeciętną i szalenie inspirującą kobietę, Cecylię Plater-Zyberk. Ciekawie pokazana jest tutaj historia szkoły żeńskiej, oraz jej przemiany w ciągu prawie 130 lat. Przyznam szczerze że do tej pory miałam o szkołach niekoedukacyjnych raczej kiepskie zdanie. I ostatni tekst, który polecam to pierwszy odcinek Terapii Małżeńskiej zatytułowany “Jak się nie kłócić”. Może mały cytat za zachęte: “Ważne jest poczucie, że problem nie jest między nami, ale przed nami, i razem zastanawiamy się co z nim zrobić”. Na kłótnie można popatrzeć z innej strony i dojść do ciekawych wniosków. 

“Pokochaj życie. Sens i seks” wydanie specjalne Zwierciadła nr.2/2014

prasowka2

Gazeta ma 2 lata, ale jej przydatność do pożycia nie przeterminowała się. Nie będę się już tutaj rozpisywać, tak jak w przypadku “Wysokich obcasów”. Mam tylko nadzieję że możecie uzyskać gdzieś do niej dostęp. Ewentualnie piszcie do mnie, może coś da się zrobić. Niżej tytuły artykułów które najbardziej się mi spodobały i co jakiś czas do nich wracam:

“Dlaczego uprawiamy seks” str. 15

-“Monogamia jest sexy” str. 19

-“Gdy on mówi że boli go głowa” str. 25

-“Tylko w wyobraźni” str. 56

-“Przegonić nudę” str. 59

-“Męskie niewypały” str. 65

-“Seks młodej mamy” str. 66

Na dziś to tyle. W piątek widzimy się w czytelni. Pierwszy z zapowiadanych wywiadów publikuje już w ten piątek. Będzie bardzo wzruszająco 🙂

 

prasowka 1

 

Karo.