“Myślę, że kobiety są równie dobrymi kierowcami jak mężczyźni”

Kiedy udało mi się znaleźć blog Pauliny, od razu się zakochałam. Po pierwsze nie spotkałam się jeszcze z takim projektem w blogosferze. Po drugie blog jest piękny, kobiecy i niesamowicie cieszy oko. A po trzecie i najważniejsze treść jest warta uwagi, ciekawa i rzeczywiście potrafi w niejednej sytuacji pomóc. Projekt Careta, to blog dla kobiet które lubią swoje samochody i jazdę nimi, ale też jeśli macie jakieś opory, lub po prostu boicie się jeździć samochodem, to tutaj też znajdziecie swoje miejsce. Zakochacie się na nowo w byciu kierowcą :). Dodatkowo, dowiedziałam się, że Paulina rusza ze sklepem w którym będziemy mogły kupić różne “bajery” do naszych samochodów (nie mogę się doczekać!). Jeśli jesteście kobietami, które “nie boją się wyróżniać z tłumu, potrafią podkreślić swoją indywidualność, olewają stereotyp „baby za kółkiem”, pragną otaczać się pięknymi przedmiotami i cenią sobie wysoką jakość” to zapraszam was do pięknej Carety.

Processed with VSCOcam with n1 preset

Jestem ciekawa jak to wygląda z Twojej perspektywy. Jak myślisz, skąd się wzięło to krzywdzące przekonanie, że kobiety są bardzo kiepskimi kierowcami? Gdzie się nie udam tam zawsze PANOWIE narzekają na Panie. Nie jest  to w dzisiejszym świecie przesada?

Myślę, że kobiety są równie dobrymi kierowcami jak mężczyźni, a dodatkowo chcę podkreślić, że panie powodują ponad trzykrotnie mniej wypadków niż panowie. Dlaczego więc wciąż dajemy się wpędzać w stereotyp „baby za kółkiem”? Chyba zbyt wiele od siebie wymagamy i trudno nam wybaczać sobie drobne błędy. Chcemy być idealne na każdym polu, zamiast być wystarczająco dobre i cieszyć się z jazdy swoim autem. Wydaje mi się, że mężczyźni podchodzą z większym luzem do swoich niedoskonałości.

 

Jakie akcesoria będziemy mogły kupić u Ciebie w sklepie? Przyznam szczerze, że na naszym rynku rzeczywiście brakuję kobiecych akcesoriów do samochodów, a będzie to niezła frajda móc „umeblować” swój samochód tak jak nam się będzie podobać!

Nie chcę za wiele zdradzać w tym momencie. Ale mogę uchylić rąbka tajemnicy specjalnie dla czytelniczek Twojego bloga 😉 Na pewno w sklepie Careta będzie można znaleźć organizery do samochodu, które przechowają cały nasz „kobiecy niezbędnik”. Poza tym zawieszki zapachowe i jeszcze kilka fajnych akcesoriów. Myślę, że każda kobieta znajdzie w Carecie coś fajnego dla siebie i swojego auta.

cars3

Skąd czerpiesz inspirację do swoich tekstów? Jest to skutek Twoich codziennych obserwacji, czy może rozmowy z kobietami zainspirowały Cię do tych wpisów?

Częściowo tematy wpisów  na blogu Careta są rezultatem moich osobistych doświadczeń. Są również wynikiem rozmów z innymi kobietami – kierowcami, a także z dziewczynami, które dopiero są na etapie robienia prawa jazdy. Oczywiście nie zamykam się na rozmowy z facetami. To nie jest tak, że chcę antagonizować kobiety i mężczyzn. Uważam, że możemy się wzajemnie sporo od siebie nauczyć.

 

Projekt Careta wziął się z Twoich pasji do samochodów, czy to raczej hobby, któremu oddajesz się po pracy? O ile pisanie rad jest dla Ciebie łatwe, to zastanawiam się czy teksty traktujące o mechanice samochodu i różnych zawiłościach technicznych aut nie sprawia Ci problemu?

Szczerze mówiąc to nie jestem wielką fanką ani znawczynią motoryzacji w tradycyjnym tego słowa znaczeniu i dlatego Careta się wyróżnia, bo nie jest typowym blogiem motoryzacyjnym tylko dla pasjonatek. Nie znajdziecie tam informacji o zawiłościach technicznych kolejnych modeli samochodów. Chcę przekazywać praktyczne informacje, które mogą przydać się każdej kobiecie, która jeździ samochodem. Na blogu Careta znajdziecie też garść kobiecych inspiracji, jak uczynić swój samochód piękniejszym i bardziej przyjaznym. A grzebanie w silniku pozostawiam mechanikowi. Chciałabym aby jazda samochodem przez kobiety nie ograniczała się do wożenia męża po imprezie. Pamiętajcie, że włączenie wycieraczki zamiast kierunkowskazu (co nie jest wyłącznie damską przypadłością!) nie pozbawia Was prawa do czucia się dobrze w aucie. 

 

Konsultujesz czasem swoje wpisy z mężem lub innymi mężczyznami z Twojego otoczenia, czy raczej starasz się żeby to były tylko Twoje wpisy, bez „męskiej rady”? Jak zareagowali Twoi bliscy na wiadomość, czym teraz będziesz się zajmować?

Zależy mi na wysokiej jakości moich wpisów , dlatego niektóre z nich konsultuję z moim mężem. Jest on kierowcą z dłuższym stażem niż ja i jeździ naprawdę dobrze. Bardzo wspiera mnie we wszystkim co robię, za co bardzo mu dziękuję.

 

Powiem szczerze, że posiadasz imponujące doświadczenie. Pracowałaś 6 lat w biznescie, spółka którą zarządzałaś, zdobyła w 2013 roku wyróżnienie Dziennika Gazeta Prawna „Skrzydła biznesu”, dodatkowo pisanie doktoratu. Jak znajdujesz na to wszystko czas? I oczywiście jeszcze masz rodzinę. Nie czujesz „nadmiaru obowiązków”?

Nadmiar obowiązków często pozwala nam się lepiej zorganizować. Wyrzucamy z grafiku zadania nieistotne, żeby skupić się na tym co naprawdę ważne. Staram się zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym i pracą. Nie ukrywam, że jest to w tym momencie bardzo trudne , gdyż jestem na etapie, gdzie trzeba ogarnąć wiele rzeczy jednocześnie (blog, FB, IG, budowa sklepu, uruchomienie produkcji, dobór produktów itd). Jednak rodzina jest i zawsze będzie dla mnie na pierwszym miejscu. Zapewne, gdyby nie mnogość różnych ról do wypełnienia, uruchamianie Carety poszłoby zdecydowanie szybciej. Jednak ważne jest dla mnie stawianie choćby małych kroków. I staram się nie zapominać, że czasem trzeba zrobić krok w tył, aby móc zrobić dwa do przodu. 

 

Piszesz, że miejsce które tworzysz w Internecie, to miejsce dla kobiet które „Chcą czerpać radość z jazdy autem oraz z życia w ogóle. Lubią czuć się wyjątkowo na co dzień. Nie boją się wyróżniać z tłumu. Potrafią podkreślić swoją indywidualność”. Czy ty też taka jesteś?

Każda z nas jest wyjątkowa. Każda z nas lubi czuć się wyjątkowo. Chciałabym aby kobiety nie bały się pokazywać swojej osobowości, akceptowały swoje niedoskonałości i realizowały się w zarówno w życiu jak i w pracy. Codziennie staram się być lepsza w tym co robię, podnosząc się po porażkach, aby stać się najlepszą wersją siebie 🙂

 

Co jest według Ciebie, najtrudniejsze na początku blogowania, otwierania swojego biznesu, ponieważ będziesz miała też sklep. Z czym najtrudniej sobie poradzić?

W moim obecnym przypadku najtrudniejsze (ale zarazem najciekawsze) jest to, że muszę zająć się wieloma różnorodnymi aspektami mojego biznesu. Także jestem po trochu: blogerką, specjalistką od marketingu, webmasterem, grafikiem, fotografem… muszę znać się na prawie, ekonomii, sprzedaży, social mediach, planowaniu różnych etapów produkcji itd. 

cars

I jedno z pytań, których nie lubię, ale zadaję je przeważnie na końcu wywiadu, Czy uważasz że kobietom jest łatwiej otwierać swoje działalności, czy dalej pokutuje opinia, że w kwestii biznesu bardziej ufa się mężczyznom?

Kobieta prowadząca własną firmę raczej nikogo już nie dziwi. Wydaje mi się jednak, że kobiece biznesy są traktowane trochę mniej poważnie, najczęściej kojarzone są z drobną jednoosobową działalnością. Kiedy myślimy o dużym świetnie prosperującym biznesie, najczęściej jako szefa wyobrażamy sobie mężczyznę. Co niekoniecznie musi być prawdą. Jako ciekawostkę dodam, że szefową General Motors, czyli największego koncernu motoryzacyjnego na świecie, jest kobieta – Marry Barra. 

 

careta-ta

Paulina prowadzi blog www.careta.pl   Możecie u niej znaleźć wiele ciekawych porad m.in. jak przewozić psa w samochodzie, jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy, jak przygotować auto do podróży, czy chociażby 5 trików które można wykorzystać w samochodzie. Każdy tekst posiada piękne zdjęcia, a treść bloga należy natychmiast zastosować w życiu. Paulina otwiera również sklep z kobiecymi akcesoriami do samochodu których nie znajdziecie nigdzie indziej 😉

Paulinę znajdziecie tutaj:

Blog: www.careta.pl

Facebook: Careta – Kobieta w aucie

Instagram: careta.pl

Sklep <3